Collection: Lifestyle Accessories

In our mission to promote sustainability, we offer a variety of everyday items with sustainable alternatives. Our reusable glass water bottles eliminate the need for single-use plastic bottles, keeping you hydrated while reducing plastic waste. Swap out plastic grocery bags for reusable cotton or jute tote bags, perfect for carrying your groceries or daily essentials. For personal care, our bamboo toothbrushes and refillable dental floss reduce plastic waste in your oral hygiene routine. We also provide eco-friendly alternatives for household cleaning, such as biodegradable cleaning brushes and refillable cleaning solutions. Embrace a sustainable lifestyle with these small changes that make a big impact on the planet.
112 products
  • three bluebirds // Swedish dishcloths l
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • the incense match
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SAY IT LIKE IT IS // BAMBOO TOOTHBRUSH
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • eco dryer balls // friendsheep
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • cold pressed bar soap
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • glass drinking straws
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • WOOL DRYER BALLS
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • STRAW CLEANERS
    Regular price
    from $1.00
    Sale price
    from $1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • stainless steel drinking straws
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • soap saver bag
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • bees wrap // assorted 3 pack
    Regular price
    $19.00
    Sale price
    $19.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • bamboo & sisal // pan or vegetable brush
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • lotion bar
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • marley’s monsters // rolled UNPAPER® towels // 12 per roll
    Regular price
    $38.00
    Sale price
    $38.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • PUMICE STONE
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MAGICAL MESH TOTE // LONG HANDLE
    Regular price
    from $14.00
    Sale price
    from $14.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • bamboo & sisal // kitchen brush
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • MESH PRODUCE BAGS
    Regular price
    from $4.00
    Sale price
    from $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • gua sha // facial tools
    Regular price
    from $18.00
    Sale price
    from $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • loofah on twill
    Regular price
    from $3.00
    Sale price
    from $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • coconut husk / flat scrubber
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mason Jar
    Regular price
    from $2.50
    Sale price
    from $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • two-tone coconut husk & bamboo // kitchen brush
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • SIMPLY GUM // CHEWING GUM
    Regular price
    $3.50
    Sale price
    $3.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • crystal & gemstone // facial rollers
    Regular price
    from $26.00
    Sale price
    from $26.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • STASHER BAG // HALF GALLON
    Regular price
    $22.00
    Sale price
    $22.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • PALO SANTO
    Regular price
    from $4.00
    Sale price
    from $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • STASHER BAG // SANDWICH
    Regular price
    $13.00
    Sale price
    $13.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • VEJIBAG // VEGETABLE CRISPER BAGS
    Regular price
    from $21.00
    Sale price
    from $21.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • tongue scraper // stainless steel
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • dish soap block
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • compostable pop-up sponge
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out